Firmy ubezpieczeniowe kierują swoją ofertę między innymi do właścicieli samochodów. Oferują im naprawdę wiele. Zobaczmy, jakie polisy dostępne są w większości firm ubezpieczeniowych działających na terenie naszego kraju.

 

Różne rodzaje ubezpieczeń dla kierowców

Ubezpieczenie OC

Zaczynamy od jedynego obowiązkowego ubezpieczenia w naszym kraju. Każdy, kto decyduje się na zakup samochodu powinien zdawać sobie sprawę z tego, że będzie musiał je wykupić. Brak OC to zagrożenie naprawdę wysoką karą. Jeśli polisy nie mamy dłużej niż czternaście dni, zostanie nałożona na nas kara przekraczająca kwotę czterech tysięcy złotych. Bez wątpienia nie jest to mało. Ubezpieczenie OC możemy wykupić najpóźniej w dniu, w którym rejestrujemy samochód – należy o tym pamiętać. Co jednak istotne, nie warto wybierać najdroższej polisy OC. Ochrona ubezpieczeniowa jest bowiem zawsze taka sama.

Ubezpieczenie Assistance

To ubezpieczenie, które oczywiście możemy wykupić, ale nie musimy tego robić. Poleca się je wszystkim, którzy naprawdę dużo i często jeżdżą. Kiedy bowiem na trasie zepsuje się nam auto, nie będziemy musieli martwić się co zrobić. Ubezpieczyciel zapewni nam holowanie, a nierzadko również samochód zastępczy. Zakres pomocy uzależniony jest oczywiście od tego, co zostanie zawarte w umowie.

Ubezpieczenie AC

To kolejne ubezpieczenie, które można wykupić. Nie jest ono jednak obowiązkowe. Jest to ubezpieczenie na wypadek kradzieży i uszkodzenia. Kiedy auto zostanie zniszczone na przykład przez grad bądź powódź, zderzymy się ze zwierzęciem, możemy liczyć na wypłatę świadczenia.

Ubezpieczenie NNW

To kolejne ubezpieczenie, które jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Polisa zapewnia ochronę zarówno kierowcy, jak i jego pasażerom. Świadczenie wypłacane jest wówczas, gdy na skutek wypadku dojdzie do powstania trwałego uszczerbku na zdrowia. Ubezpieczenie działa również w przypadku śmierci.

Wymienione rodzaje ubezpieczeń cieszą się wśród kierowców niemałą popularnością. Coraz więcej posiadaczy aut decyduje się na wykupienie dodatkowej polisy, która sprawia, że zakres ochrony jest zdecydowanie większy.

Więcej na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/